Program

Oktober 2019

1 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
          11.00     Bibelsamtal    
          19.00     Styrelsen    
2 Onsdag                  
3 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka    
4 Fredag       9.30     Bön    
          19.00     Lovsångskväll, Talare Marielle Henriksson, Daniel Magnusson leder lovsången    
                Konfahajk    
5 Lördag       8.00 - 16.00 Kämpalek på Nääs    
          17.00     Seminarium, Rickard Lundgren, Middag efter seminariet    
          19.30     Jesus-möte, Rickard Lundgren, Freddie Svennberg m fl leder lovsång, kollekt till "Gå ut mission"    
6 Söndag       10.00     Gudstjänst, Rickard Lundgren, lovsångsbandet, söndaxfilm, offer till Equmenia    
7 Måndag               41  
8 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
          11.00     Bibelsamtal    
          19.00     Program- och musikutskottet    
9 Onsdag       18.00     Missionsutskottet    
          18.30     Scout    
10 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka    
11 Fredag       9.30     Bön    
          20.00     Café Upp&Ner    
12 Lördag       9.00     Storstädning, Omsorgsgrupp 1-4    
          18.00     Ekokvällsmat    
13 Söndag       10.00     Skördefest, Christina Uggla, sång Anette och Evelina Svensson från Jällby, Söndax, bibelutdelning till konfirmander    
          13.00 - 18.00 Kyrkan uthyrd    
14 Måndag               42  
15 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
          11.00     Bibelsamtal    
16 Onsdag                  
17 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka, Christina Uggla    
18 Fredag             Kyrkan uthyrd    
          9.30     Bön    
          20.00     Café Upp&Ner i Byahallen    
19 Lördag       13.00 - 18.00 Regionfest i Herrljunga    
          14.30 - 17.00 Stickcafé    
20 Söndag       10.00     Ekumenisk familjegudstjänst, Jan Davidsson, Christina Uggla, Anna Holmberg, scoutinvigning    
21 Måndag               43  
22 Tisdag       15.00     Eftermiddagsträff, Sång och musik med Stig Löfvenius, Ljurhalla inbjudna    
23 Onsdag       18.30     Scout    
24 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka    
25 Fredag       9.30     Bön    
          20.00     Café Upp&Ner    
                Biblecamp    
26 Lördag       19.00     Musikkryss i Byahallen    
27 Söndag       10.00     Gudstjänst, Anette Svensson, sång Eva-Karin och Noa Andersson, Söndax    
28 Måndag               44  
29 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
30 Onsdag                  
31 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka